Logo
Nevíte si rady? Kontaktujte nás na chatu, nebo pošlete mail.
(Po-Pá, 9-17 hod.)
0 ks
za 0,00 Kč
Nákupní košík je prázdný
Potřebujete poradit? Neváhejte nás kontaktovat.
Novinky
21.03.2020
Máte málo místa? Pořiďte si EET pokladnu "vše v jednom"
Do malých obchodů, ve kterých šetříte každý centimetr volného místa, se velké pokladní systémy nehodí. Potřebujete kompaktní pokladnu, která zvládne f... číst celé
02.02.2020
Bojíte se dotykových pokladen? Řešením jsou tlačítkové přístroje
Přechod na elektronickou evidenci tržeb je pro mnoho podnikatelů noční můrou. Nejen kvůli zvýšeným nákladům na pořízení a provoz chytré pokladny. Vrás... číst celé
02.06.2020
Jak na evidenci tržeb: není účtenka, jako účtenka
Okolo elektronické evidence tržeb panuje mezi obchodníky stále dost obav a nejasností. Ačkoliv se termín spuštění druhé vlny, do které spadá malo a ve... číst celé
Zobrazit všechny novinky
  1. Úvod
  2. Nevzdávejte boj s vĚETrnými mlýny, vše se dá stihnout rychle
Nevzdávejte boj s vĚETrnými mlýny, vše se dá stihnout rychle

Nepříjemné věci chodí ve vlnách. Proto jsme se ani nenadáli a druhá vlna EET je tu. S hrůzou jste zjistili, že březen je tu a vy stále nemáte vyřešenou pokladnu pro elektronickou evidenci tržeb. Je to problém, který musíte co nejdříve vyřešit. Nevěště hlavu, dá se to zvládnout.

 

Pokud prodáváte ve svém maloobchodě nebo velkoobchodě za hotové, evidence tržeb je povinná a jejím obcházením se vystavujete riziku velkých pokut. A to až do výše půl milionu korun. Proto raději na chvíli svoji prodejnu zavřete a sežeňte pořádný pokladní systém.

 

Jak se registrovat k EET


Začít musíte tím, že zajdete na finanční úřad, kde si vyzvednete své přístupové údaje k elektronické evidenci tržeb. Nebojte, zabere to jen chvíli a potřebujete k tomu pouze občanku. Úředníci vám vše vysvětlí. S unikátními přihlašovacími údaji navštívíte web www.daneelektronicky.cz a zde poměrně intuitivně postupujete k registraci uživatele a provozovny. Na stejném místě si stáhnete certifikát, na základě kterého bude fungovat vaše komunikace s Finanční správou. Certifikát si raději uložte na více míst (dá se však v případě ztráty obnovit online).

 

Formality máte za sebou, nyní zbývá vyřešit tu opravdu důležitou věc. Jak budete tržby evidovat fakticky, co budete potřebovat a jak si vybrat správné technologické řešení.

 

 

Bez pokladny to nepůjde


Pokladen pro elektronickou evidenci tržeb je nespočet. Od aplikací do mobilu, které stáhnete zadarmo přes kalkulačkové pokladny až po sofistikovaná pokladní řešení, která zvládnou provoz velkých obchodů s desítkami zaměstnanců a několika prodejních míst.

Nevíte, jak v záplavě nabídek vybrat vhodné řešení? Myslete na jednoduché pravidlo, že co je podezřele levné, většinou nefunguje jak má a může vás v důsledku stát mnohem víc, než jen pár tisícovek vyhozených za nekvalitní produkt. S výběrem správné pokladny pro váš byznys vám pomůže například tento článek.

 

Vlajková loď EET pokladních systémů – LYNX

 

 

Co byste při výběru pokladny měli chtít:

-        Jistotu, že jde o poctivého prodejce, který vám bude k dispozici i měsíc, rok nebo pět let po startu evidence. Tedy že nejde o rychlokvašnou firmu, která za půl roku prodá tisíce pokladen a pak zmizí neznámo kam.

-        Kvalitní servisní zázemí. Pokud se něco pokazí, ať už software nebo hardware, vždy musíte mít jistotu, že výpadek bude mít minimální následky a co nejkratší dobu, kdy nebudete moci prodávat. Vysoké pokuty za maření EET nechce nikdo.

-        Systém, který vám usnadní práci. Pomůže vám udělat si v podnikání pořádek a jasno v tržbách, vytvoří vám denní přehledy. Prostě bude přínosem, a vaše podnikaní bude profesionálnější.

 

 

O EET-pokladny.cz

EET-pokladny.cz je otevřená síť prodejců, sdružená kolem největšího distributora výpočetní techniky v ČR a SR, s přesahem do Polska – eD’system Czech a.s. Logistické centrum je umístěno v Ostravě. Skladové plochy přesahují výměru 17.000 m2 a díky moderním technologiím automatizace logistiky a více než 100 pracovníkům může být během jediného dne odbaveno na 10.000 samostatných balíků a několik set palet se zbožím. Naše prodejní partnery pečlivě vybíráme a nejen díky tomu máte vždy jistotu, že zboží, které nabízíme, pochází vždy z oficiálních distribučních kanálů a bude možné je bez potíží reklamovat.