Logo
Nevíte si rady? Kontaktujte nás na chatu, nebo pošlete mail.
(Po-Pá, 9-17 hod.)
0 ks
za 0,00 Kč
Nákupní košík je prázdný
Potřebujete poradit? Neváhejte nás kontaktovat.
Novinky
21.03.2020
Máte málo místa? Pořiďte si EET pokladnu "vše v jednom"
Do malých obchodů, ve kterých šetříte každý centimetr volného místa, se velké pokladní systémy nehodí. Potřebujete kompaktní pokladnu, která zvládne f... číst celé
02.02.2020
Bojíte se dotykových pokladen? Řešením jsou tlačítkové přístroje
Přechod na elektronickou evidenci tržeb je pro mnoho podnikatelů noční můrou. Nejen kvůli zvýšeným nákladům na pořízení a provoz chytré pokladny. Vrás... číst celé
02.06.2020
Jak na evidenci tržeb: není účtenka, jako účtenka
Okolo elektronické evidence tržeb panuje mezi obchodníky stále dost obav a nejasností. Ačkoliv se termín spuštění druhé vlny, do které spadá malo a ve... číst celé
Zobrazit všechny novinky
  1. Úvod
  2. LYNX: dvě mouchy jednou ranou – pokladna i plnohodnotný počítač
LYNX: dvě mouchy jednou ranou – pokladna i plnohodnotný počítač

V minulých článcích jsme si průřezově představili několik druhů pokladen. Nejmenší, které připomínají kalkulačku a mají omezené základní funkce, řešení pro malé a střední obchody, která kombinují výhody dotykových a tlačítkových pokladen a profesionální pokladní systémy pro elektronickou evidenci tržeb, které zdaleka nekončí u odesílání kódu a tisku účtenek. Řeč je o pokladnách řady LYNX, které díky bohaté softwarové a hardwarové výbavě pokryjí potřeby větších maloobchodů, velkoobchodů a restaurací. A vězte, že nekupujete jen pokladnu, ale plnohodnotné PC, které nahradí několik zařízení.

 


Pokladna, která vám opravdu pomůže


Společným jmenovatelem všech pokladen LYNX je výkonný počítač stejného jména a s českým rodokmenem. Miniaturní PC, které je absolutně nehlučné, neobsahuje klasický harddisk, ale SSD disk, žádný větrák, ale je chlazené pasivně. Ve svém obchodě tak uslyšíte spadnout i špendlík. Poskytuje dostatek výkonu jak pro pokladní aplikaci, ale i pro další programy, které během práce pravděpodobně už nyní používáte. A díky tomu, že pokladna je postavená na PC, které funguje na systému Windows 10, je budete moci používat i nadále. Obrovská výhoda hlavně pro maloobchodníky, kteří často přes internet objednávají zboží podle přání zákazníků, sami si připravují podklady pro účetní, nebo jen tisknou letáky a cenovky pro svoji prodejnu.

 

K počítači LYNX samozřejmě připojíte jakoukoliv periferii, k dispozici máte například 6 USB portů, vstupy na zákaznický monitor, klávesnici, myš, reproduktory nebo mikrofon. Proto zcela určitě nekupujete jenom pokladnu, která tiskne účtenky, ale kompletní řešení, které vám nezabere spoustu místa, ale dá vám nespočet možností, jak vylepšit svůj byznys.

 

 

Zrcadlo zrcadlo, která pokladna je nejlepší?


Pokladní systém pro elektronickou evidenci LYNX můžete vybrat z mnoha variant, které nejlépe pokryjí vaše potřeby. Málo místa? Tisíce položek na skladě? Rozšiřujete prodejní místa v rámci obchodu? Potřebujete odolný displej do své restaurace? Široká nabídka pokryje opravdu ty nejroztodivnější požadavky různých podniků. Navíc díky české hardwarové i softwarové podpoře můžete kteroukoliv z pokladen individualizovat.

 

Nejlevnější z pokladen LYNX pořídíte pod 15 tisíc korun a tu nejlepší těsně pod 30 tisíci korun. Rozdíly mezi pokladnami jsou jak v hardwarové, ale i v softwarové výbavě.

Nejlevnější varianta funguje jako rozšíření o další prodejní místo do sítě, ve které již počítače LYNX používáte. Obsahuje pokladní software Conto Klient, který pracuje taktéž jako doplněk pro síť prodejních míst v rámci obchodu.

 

 

 

Pokladna LYNX se softwarem Conto.

 


Nejoblíbenější a nejprodávanější variantou dotekové pokladny je však LYNX s pokladním programem Conto Standard, dvacetipalcovým monitorem a operačním systémem Windows 10.

 

 

Náročný provoz nevadí, když si pořídíte odolnou variantu


Kromě klasických variant dotykových pokladen LYNX český výrobce myslel i na živnostníky a podnikatele, kteří potřebují odolnější varianty pokladen. Odolnější ve smyslu ovládacího monitoru, který můžete používat i v náročných provozech nebo všude, kde je potřeba pokladnu ovládat špinavýma nebo mokrýma rukama. Zároveň je monitor utěsněný, proto ho bez problémů můžete zapojit i v prašných provozech.

 

Na rozdíl od většiny chytrých telefonů nebo tabletů funguje dotykové ovládání nejen dotekem bříška prstu, ale jakéhokoliv předmětu, ideálně opačného konce propisky, kloubu prstu, nebo ruky v rukavici. Navíc funguje až na deset dotykových bodů, proto s tímto monitorem můžete obsluhovat složitější programy, nejen pokladní systém. Zajímavé jsou i možnosti přidělání monitoru – buď použijete LYNX držák, na který lze zároveň namontovat i samotný počítač, nebo postavíte obrazovku samostatně a monitor můžete naklápět. A v netradičních prostorách ho můžete samozřejmě přidělat i na stěnu.