- Úvod
- Nejmenší byznys = nejmenší pokladny? Ne tak docela
Už máte EET pokladnu? Pokud váš byznys spadá do druhé vlny elektronické evidence tržeb, čeká vás povinnost hlásit platby od 1. března. Je tedy nejvyšší čas ohlédnout se po ideálním řešení. „Přece mi nestojí za to, abych si pořizoval drahou pokladnu s dotykovým displejem, když mám malý krámek“, řekne si maloobchodník. Možná přemýšlíte stejně a chcete opravdu levné a jednoduché řešení. Jak už to ale v životě většinou bývá, nejlevnější a nejjednodušší často neznamená nejlepší.
Když si trošku připlatím, ušetřím do budoucna
Největším strašákem většiny maloobchodníků je finanční náročnost pořízení výpočetní techniky a softwaru. Co si budeme nalhávat, stále existuje spousta živnostníků, kteří veškeré prodeje, účetnictví i daně řeší ručně s kalkulačkou, bločkem paragonů a propiskou. Ale určitě se shodneme, že tento způsob není ideální. Navíc čas strávený nad stohy papíru v důsledku téměř žádnou finanční úsporu nepřinese.
Abyste splnili hlavní (a vlastně jedinou) podmínku pro evidenci tržeb, tedy odesílání platby a přijímání fiskálního identifikačního kódu FIK, postačí vám nejjednodušší a nejlevnější přístroje. Nízká cena je však to jediné, co od nejlevnějších EET pokladen můžete očekávat.
Nejlevnější neznamená nejlepší z několika důvodů
- Kompaktní rozměry = horší ovládání přístroje
- Omezené funkce
- Menší variabilita pro různé provozy
- Pomalejší práce
- Při rozrůstání byznysu nutný přechod na vyšší verzi hardwaru i softwaru
Co takhle pořídit si raději o něco dražší systém a získat zařízení, který zrychlí a zefektivní celé podnikání? Dostanete totiž funkce, které vám například pomohou řídit sklad, usnadní inventuru, nabídnou možnost vedení prodejní statistiky, ulehčí tvorbu daňových přiznání a nabídnou další funkce, které šetří čas váš i vašich zaměstnanců.
Komplexní pokladní systém LYNX bez měsíčních poplatků s možností používat jej jako klasické PC.
Pokud jste přesto přesvědčení, že se váš malý byznys obejde bez komplexních pokladen a sofistikovaného softwaru, před nákupem se ubezpečte, že pokladna umí základní funkce.
Co by pokladna měla zvládat
- Online i offline provoz
- Jednoduché ovládání
- Přihlašování zaměstnanců obsluhy
- Volitelné tiskové oblasti
- Provoz bez paušálů
- Dostupný servis
- Provoz na baterie
Správnou volbou menších prodejen jsou tlačítkové pokladny
Tlačítkové pokladny jsou vhodné pro menší a střední podniky nebo pro ty, kdo upřednostňují mnohdy jednodušší ovládání. Obsluha je totiž velmi podobná práci s kalkulačkou – v těchto případech ovšem velmi chytrou kalkulačkou. Nastavení přístrojů ale hravě zvládnete v přehledném uživatelském rozhraní po připojení pokladny USB kabelem k počítači.
Přehled tlačítkových pokladen naleznete ZDE>