Logo
Nevíte si rady? Kontaktujte nás na chatu, nebo pošlete mail.
(Po-Pá, 9-17 hod.)
0 ks
za 0,00 Kč
Nákupní košík je prázdný
Potřebujete poradit? Neváhejte nás kontaktovat.
Novinky
21.03.2020
Máte málo místa? Pořiďte si EET pokladnu "vše v jednom"
Do malých obchodů, ve kterých šetříte každý centimetr volného místa, se velké pokladní systémy nehodí. Potřebujete kompaktní pokladnu, která zvládne f... číst celé
02.02.2020
Bojíte se dotykových pokladen? Řešením jsou tlačítkové přístroje
Přechod na elektronickou evidenci tržeb je pro mnoho podnikatelů noční můrou. Nejen kvůli zvýšeným nákladům na pořízení a provoz chytré pokladny. Vrás... číst celé
02.06.2020
Jak na evidenci tržeb: není účtenka, jako účtenka
Okolo elektronické evidence tržeb panuje mezi obchodníky stále dost obav a nejasností. Ačkoliv se termín spuštění druhé vlny, do které spadá malo a ve... číst celé
Zobrazit všechny novinky
  1. Úvod
  2. Nejmenší byznys = nejmenší pokladny? Ne tak docela
Nejmenší byznys = nejmenší pokladny? Ne tak docela

Už máte EET pokladnu? Pokud váš byznys spadá do druhé vlny elektronické evidence tržeb, čeká vás povinnost hlásit platby od 1. března. Je tedy nejvyšší čas ohlédnout se po ideálním řešení. „Přece mi nestojí za to, abych si pořizoval drahou pokladnu s dotykovým displejem, když mám malý krámek“, řekne si maloobchodník. Možná přemýšlíte stejně a chcete opravdu levné a jednoduché řešení. Jak už to ale v životě většinou bývá, nejlevnější a nejjednodušší často neznamená nejlepší.


 

 

Když si trošku připlatím, ušetřím do budoucna

 

Největším strašákem většiny maloobchodníků je finanční náročnost pořízení výpočetní techniky a softwaru. Co si budeme nalhávat, stále existuje spousta živnostníků, kteří veškeré prodeje, účetnictví i daně řeší ručně s kalkulačkou, bločkem paragonů a propiskou. Ale určitě se shodneme, že tento způsob není ideální. Navíc čas strávený nad stohy papíru v důsledku téměř žádnou finanční úsporu nepřinese.

 

Abyste splnili hlavní (a vlastně jedinou) podmínku pro evidenci tržeb, tedy odesílání platby a přijímání fiskálního identifikačního kódu FIK, postačí vám nejjednodušší a nejlevnější přístroje. Nízká cena je však to jediné, co od nejlevnějších EET pokladen můžete očekávat.

 

 

Nejlevnější neznamená nejlepší z několika důvodů

 

-   Kompaktní rozměry = horší ovládání přístroje

-   Omezené funkce

-   Menší variabilita pro různé provozy

-   Pomalejší práce

-   Při rozrůstání byznysu nutný přechod na vyšší verzi hardwaru i softwaru

 

 

Co takhle pořídit si raději o něco dražší systém a získat zařízení, který zrychlí a zefektivní celé podnikání? Dostanete totiž funkce, které vám například pomohou řídit sklad, usnadní inventuru, nabídnou možnost vedení prodejní statistiky, ulehčí tvorbu daňových přiznání a nabídnou další funkce, které šetří čas váš i vašich zaměstnanců.

 

 

 

Komplexní pokladní systém LYNX bez měsíčních poplatků s možností používat jej jako klasické PC.

 

 

Pokud jste přesto přesvědčení, že se váš malý byznys obejde bez komplexních pokladen a sofistikovaného softwaru, před nákupem se ubezpečte, že pokladna umí základní funkce.

 

Co by pokladna měla zvládat

 

-  Online i offline provoz

-  Jednoduché ovládání

-  Přihlašování zaměstnanců obsluhy

-  Volitelné tiskové oblasti

-  Provoz bez paušálů

-  Dostupný servis

-  Provoz na baterie

 

 

Správnou volbou menších prodejen jsou tlačítkové pokladny

 

Tlačítkové pokladny jsou vhodné pro menší a střední podniky nebo pro ty, kdo upřednostňují mnohdy jednodušší ovládání. Obsluha je totiž velmi podobná práci s kalkulačkou – v těchto případech ovšem velmi chytrou kalkulačkou. Nastavení přístrojů ale hravě zvládnete v přehledném uživatelském rozhraní po připojení pokladny USB kabelem k počítači.

 

 

Přehled tlačítkových pokladen naleznete ZDE>