Pro základní funkčnost, zpříjemnění používání webu, analytické účely a v případě udělení souhlasu také pro účely cílení reklamy využíváme soubory cookies. Nastavení vlastních preferencí cookies můžete kdykoli upravit odkazem ve spodní části stránek.

NOVINKY

arr3Bojíte se dotykových pokladen? Řešením jsou tlačítkové přístrojePřechod na elektronickou evidenci tržeb je pro mnoho podnikatelů noční můrou. Nejen kvůli zvýšeným... arr3Máte málo místa? Pořiďte si EET pokladnu "vše v jednom"Do malých obchodů, ve kterých šetříte každý centimetr volného místa, se velké pokladní systémy... arr3Jak na evidenci tržeb: není účtenka, jako účtenkaOkolo elektronické evidence tržeb panuje mezi obchodníky stále dost obav a nejasností. Ačkoliv se...

EET není strašák, je to naprostá realita!

Projekt EET je rozdělen do čtyř etap, z nichž první začne už 1. prosince tohoto roku. Do startu této etapy zbývá 45 dní.

Druhá etapa startuje k 1. březnu roku 2017, zbývá tedy ani ne pět měsíců, necelých sto pracovních dní.


První etapa se týká 60 tisíc pokladničních míst, z nichž – dle údajů Ministerstva financí – je připravena asi polovina, u druhé vlny jde o celkem 300 tisíc subjektů s připraveností kolem 60 %, zbývá proto asi 120 tisíc pokladničních míst. Spočteme-li ještě nerealizovaná místa, ve kterých není instalován hardware ani potřebný software, pak rychlost nasazování techniky vychází:

 

jen pro první etapu zhruba na 600 míst denně,

při stovce pracovních dní vychází rychlost nasazování cca 1500 pokladničních systémů denně pro první a druhou etapu.

 

To však není všechno.

Pro rozjezd EET na pokladničních místech je třeba se registrovat na Finančním úřadu (FÚ). Podnikatelské subjekty využívající datovou schránku mohou registraci provést na Daňovém portálu. Pokud podnikatelský subjekt EET nerozjede k 1. prosinci tohoto roku, hrozí mu správní pokuta ve výši až půl milionu korun. V případě dalších nesrovnalostí může FÚ subjektu zakázat jeho činnost.

 

Pak už rozjezdu nic nebrání?

Vlastně ano, k tomu, aby vše fungovalo, je třeba ještě připojení k internetu, protože při EET probíhá obousměrná komunikace mezi jednotlivými pokladničními místy a servery Ministerstva financí.