Pro základní funkčnost, zpříjemnění používání webu, analytické účely a v případě udělení souhlasu také pro účely cílení reklamy využíváme soubory cookies. Nastavení vlastních preferencí cookies můžete kdykoli upravit odkazem ve spodní části stránek.

NOVINKY

arr3Bojíte se dotykových pokladen? Řešením jsou tlačítkové přístrojePřechod na elektronickou evidenci tržeb je pro mnoho podnikatelů noční můrou. Nejen kvůli zvýšeným... arr3Máte málo místa? Pořiďte si EET pokladnu "vše v jednom"Do malých obchodů, ve kterých šetříte každý centimetr volného místa, se velké pokladní systémy... arr3Jak na evidenci tržeb: není účtenka, jako účtenkaOkolo elektronické evidence tržeb panuje mezi obchodníky stále dost obav a nejasností. Ačkoliv se...

Uživatelský test LYNX Mini

Test: Axescard EET pokladna Standard Mini

 

Povinnost elektronické evidence služeb (EET) se bude postupně rozšiřovat na další a další obory podnikání a lze ji splnit různými způsoby.

My jsme měli možnost vyzkoušet kompaktní přenosnou tlačítkovou pokladnu Axescard EET pokladna Standard Mini od českého výrobce, určenou pro vystavování a evidenci účtenek v pohostinství, maloobchodě nebo třeba na tržnicích. Pokladna je vybavena všemi nezbytnými funkcemi včetně termotiskárny na tisk účtenek, Wi-Fi modulu pro připojení k internetu a do systému EET a také akumulátoru, se kterým pokladna zvládne vytisknout zhruba 300 účtenek. Pokladna může fungovat i v off-line režimu, kdy se všechny transakce ukládají na microSD kartu a k jejich odeslání do systému EET dojde při prvním připojení k internetu. Velmi důležitá je především úvodní konfigurace pokladny, kdy se do její paměti zakládají účty pokladníků (může jich být nejvíce 16), jednotlivé položky zboží a služeb (až 15 000) s cenami a DPH a samozřejmě i certifikát pro připojení k systému EET. Tato úvodní konfigurace se řeší velmi pohodlně v prostředí internetového prohlížeče po připojení k webovému rozhraní pokladny. Pokud má navíc daná provozovna více pokladen, lze mezi nimi nastavení snadno přenášet. Pokladnu můžete nastavovat ve skutečně širokém rozsahu, včetně například i textu a loga na účtenkách. Nemáte-li k dispozici počítač, je možné vše potřebné nastavit i přímo na pokladně, ale zabere to více času. Samotná práce s pokladnou je snadná a intuitivní, stačí jen pochopit základní logiku ovládání. Zařízení obsahuje dva podsvícené displeje (větší pro pokladníka, menší pro zákazníka) a podsvícená jsou i tlačítka. Konstrukce je dostatečně robustní, aby ustála i pád na zem.

 

Zobrazit pokladnu

 

Technická data

 

Počet programovatelných položek zboží a služeb

15 000

Rozhraní

Wi-Fi, USB-A, USB-B, microSD

Možnosti příslušenství

čtečka čárových kódů, zásuvka na peníze, váha

Výdrž akumulátoru

cca 300 účtenek

Rozměry a hmotnost

192 × 91 × 58 mm, 0,7 kg