Logo
Nevíte si rady? Kontaktujte nás na chatu, nebo pošlete mail.
(Po-Pá, 9-17 hod.)
0 ks
za 0,00 Kč
Nákupní košík je prázdný
Potřebujete poradit? Neváhejte nás kontaktovat.
Novinky
21.03.2020
Máte málo místa? Pořiďte si EET pokladnu "vše v jednom"
Do malých obchodů, ve kterých šetříte každý centimetr volného místa, se velké pokladní systémy nehodí. Potřebujete kompaktní pokladnu, která zvládne f... číst celé
02.02.2020
Bojíte se dotykových pokladen? Řešením jsou tlačítkové přístroje
Přechod na elektronickou evidenci tržeb je pro mnoho podnikatelů noční můrou. Nejen kvůli zvýšeným nákladům na pořízení a provoz chytré pokladny. Vrás... číst celé
02.06.2020
Jak na evidenci tržeb: není účtenka, jako účtenka
Okolo elektronické evidence tržeb panuje mezi obchodníky stále dost obav a nejasností. Ačkoliv se termín spuštění druhé vlny, do které spadá malo a ve... číst celé
Zobrazit všechny novinky
  1. Úvod
  2. Zpravodajství a novinky (etržby.cz)
Zpravodajství a novinky (etržby.cz)
 
04.05.2020 - Podnikatelé nebudou evidovat tržby do konce roku 2020
Vláda v pondělí 4. května 2020 schválila návrh Ministerstva financí, aby se elektronická evidence tržeb pro všechny vlny odložila do konce roku 2020.

Více informací

 

 
24.03.2020 - Pozastavení plnění povinnosti evidence tržeb
Ministerstvo financí vzhledem k aktuální situaci navrhlo ve zrychleném režimu zvláštní jednorázový zákon s časově omezenými účinky.

Více informací

 

 
18.03.2020 - Tříměsíční tolerance pro podnikatele spadající do poslední vlny EET
Jak již Ministerstvo financí i Finanční správa v minulém týdnu opakovaně informovaly, dochází k faktickému odkladu závěrečné fáze EET nejméně o tři měsíce.

Více informací

 

 
25.02.2020 - V systému EET dojde k posílení bezpečnostních prvků. Ujistěte se, že je vaše pokladní zařízení připraveno.
Nejpozději na konci prvního čtvrtletí roku 2021 přestane být systémem EET podporován šifrovací protokol TLS verze 1.1 a vybrané šifry z protokolu TLS 1.2.

Více informací

 

 
13.02.2020 -Přehled zboží a služeb, na které se bude od 1. května 2020 nově vztahovat snížená 10% sazba DPH
Do snížené 10% sazby DPH se od 1. května přesouvá vodné a stočné, stravovací služby a podávání nápojů včetně točeného piva, kadeřnické a holičské služby nebo například opravy kožených výrobků. Kompletní výčet naleznete níže.

Více informací

 

 
13.02.2020 - Příklady vyplnění žádosti o povolení pro evidování tržeb ve zvláštním režimu
Zvláštní režim evidence tržeb mohou využít poplatníci, kteří disponují povolením správce daně pro evidování tržeb v tomto režimu.

Více informací

 

12.02.2020 - Průvodce pro podnikatele k závěrečné fázi evidence tržeb
Závěrečná fáze evidence tržeb se blíží. Již od 1. května 2020 začnou evidovat tržby i podnikatelé, na které se dosud tato povinnost nevztahovala. Jednoduchý návod, jak se na evidenci tržeb připravit a kam se v případě nejasností obrátit, naleznou podnikatelé v informační brožuře Ministerstva financí „Průvodce pro podnikatele“. Brožura je volně ke stažení.

Více informací

 

 
03.02.2020 - Od 1. 2. 2020 je možné žádat o zvláštní papírový režim
Žádost lze podat elektronicky datovou schránkou, prostřednictvím provozovatele poštovních služeb nebo přímo na věcně a místně příslušném finančním úřadě.

Více informací

 

 
21.01.2020 - Výměna pokladních certifikátů pro evidenci tržeb
Blíží se konec platnosti 3leté lhůty u pokladních certifikátů generovaných počátkem roku 2017.

Více informací

 

21.01.2020 - Žádost o autentizační údaje
Finanční správa připomíná poplatníkům, na jejichž tržby se vztahuje nebo bude vztahovat evidence tržeb, a kteří neuvažují o evidenci v tzv. zvláštním režimu nebo nesplňují podmínky pro jeho povolení, že je nutné před přijetím první evidované tržby požádat o autentizační údaje.

Více informací

 

 
20.12.2019 - Závěrečná fáze elektronické evidence tržeb
S účinností k 1. 5. 2020, kdy dojde k náběhu 3. a 4. fáze evidence tržeb, se evidenční povinnost bude vztahovat i na tržby z činností, které doposud této povinnosti nepodléhaly.

Více informací

 

09.12.2019  - Poslední volná místa na seminář Hospodářské komory k elektronické evidenci tržeb
Jak rychle a jednoduše zavést EET? Koho přesně se nově EET bude týkat a co vše bude potřebovat? Jak máte postupovat při jeho zavádění?

Více informací

 

21.10.2019 - Novela zákona o evidenci tržeb nabyla platnosti
V září letošního roku prošla sněmovnou novela zákona o evidenci tržeb a dne 9. 10. 2019 byla vyhlášena ve Sbírce zákonů. S účinností k 1. 5. 2020, kdy dojde k náběhu 3. a 4. fáze evidence tržeb, se evidenční povinnost bude vztahovat na tržby z činností, které doposud této povinnosti nepodléhaly.

Více informací

 

21.10.2019 - Evidence tržeb ve zvláštním režimu
Novela zákona o evidenci tržeb zavádí pro poplatníky zvláštní režim jako alternativu k online evidenci

Více informací

 

09.10.2019 -EET pomohla odhalit významný daňový únik
Díky vzájemné spolupráci Finanční správy, zástupců Krajského státního zastupitelství v Ostravě a Policie České republiky - Krajského ředitelství Moravskoslezského kraje, se na základě výstupů získaných při prověřování plnění povinností na úseku evidenci tržeb podařilo odhalit významný daňový únik, a to minimálně v částce 14 milionů Kč.

Více informací

 

01.10.2019 - Pozvánka na odborný seminář pro vývojáře
Rádi bychom vývojáře pokladních zařízení či jejich zástupce pozvali na bezplatný seminář k aktuálním tématům spojeným s Elektronickou evidencí tržeb.

Více informací

 

26.09.2019 - Zkontrolujte včas platnost certifikátu ve vašem pokladním zařízení pro EET
Finanční správa upozorňuje poplatníky, kteří si vygenerovali pokladní certifikát pro zařízení elektronické evidence tržeb před třemi lety, aby zkontrolovali jeho platnost. Do konce letošního roku a začátkem roku 2020 bude docházet k ukončení platnosti pokladních certifikátů, které byly generovány v počátcích zavádění elektronické evidence tržeb. Vydání nového certifikátu je bezplatné.

Více informací

 

13.09.2019 - Parlament schválil start další fáze EET či možnost zvláštního režimu pro nejmenší podnikatele
Parlament dnes schválil návrh novely zákona o evidenci tržeb z dílny Ministerstva financí. Zákon upravuje náběh 3. a 4. fáze evidence tržeb, přináší nejmenším podnikatelům možnost evidovat své tržby ve zvláštním režimu a významným způsobem snižuje DPH na vodné, stočné a stravovací i odborné služby. Zákon nyní míří k podpisu prezidentem republiky a následně bude vyhlášen ve sbírce zákonů. Podnikatelé, kteří spadají do 3. a 4. fáze, začnou evidovat společně v jedné vlně, která bude spuštěna šest měsíců po platnosti zákona. S ohledem na dosavadní zkušenosti se zbývajícími fázemi legislativního procesu lze očekávat, že k náběhu chybějících oborů podnikání dojde 1. května, případně 1. dubna 2020. Ke stejnému datu dojde také ke snížení DPH.

Více informací

 

11.07.2019 - Blíží se období výměny nejstarších pokladních certifikátů u zařízení pro EET
Na konci letošního roku a počátkem roku 2020 bude docházet k ukončení platnosti pokladních certifikátů, které byly generovány v počátcích zavádění elektronické evidence tržeb. Tyto certifikáty slouží k podpisu datových zpráv o evidovaných tržbách a jsou platné tři roky. Pokud včas nedojde k výměně certifikátu v pokladním zařízení za nový a datové zprávy o evidovaných tržbách budou podepisovány starým a tedy již neplatným certifikátem, nebudou tyto tržby evidovány.

Více informací

 

27.06.2019 -Výměna pokladních certifikátů pro evidenci tržeb
Blíží se období, kdy může končit platnost některých pokladních certifikátů, které používáte pro evidenci tržeb. Vydané pokladní certifikáty mají platnost 3 roky. Pokud jste si tedy například zřizovali pokladní certifikát v posledním čtvrtletí roku 2016, bude jeho platnost končit v posledním čtvrtletí 2019 apod. Po vypršení platnosti certifikátu nebude systém evidence tržeb přijímat datové zprávy podepsané neplatným certifikátem. Pokud si tedy pokladní certifikát ve svém pokladním zařízení nevyměníte včas za nový, nebudou po vypršení platnosti certifikátu vaše tržby zaevidovány.

Více informací

 

10.06.2019 -Plánovaná výměna SSL certifikátu se odkládá
Dnes v ranních hodinách došlo k plánované výměně SSL certifikátu v produkčním prostředí EET. U některých pokladních zařízení vznikly problémy s navázáním spojení s příjmovou stranou systému EET.

Více informací

 

07.06.2019 - Novela zákona o evidenci tržeb míří do Senátu
Poslanecká sněmovna poslala do Senátu návrh novely zákona o evidenci tržeb z dílny Ministerstva financí. Návrh upravuje náběh 3. a 4. fáze evidence tržeb, přináší nejmenším podnikatelům možnost evidovat své tržby ve zvláštním papírovém režimu a významným způsobem snižuje DPH na vodné, stočné a stravovací i odborné služby.

Více informací

 

17.04.2019 - Novela zákona o evidenci tržeb míří do třetího čtení
Poslanecká sněmovna poslala do třetího čtení návrh novely zákona o evidenci tržeb z dílny Ministerstva financí. Návrh upravuje náběh 3. a 4. fáze evidence tržeb, přináší nejmenším podnikatelům možnost evidovat své tržby off-line a významným způsobem snižuje DPH na vodné, stočné a stravovací i odborné služby. Třetí čtení bude s nejvyšší pravděpodobností zahájeno v první polovině května.

Více informací