NOVINKY

arr3Bojíte se dotykových pokladen? Řešením jsou tlačítkové přístrojePřechod na elektronickou evidenci tržeb je pro mnoho podnikatelů noční můrou. Nejen kvůli zvýšeným... arr3Pokladny LYNX – bez kompromisůElektronická evidence tržeb je realita, se kterou se postupně musí vyrovnat většina podnikatelů v... arr3Nevzdávejte boj s vĚETrnými mlýny, vše se dá stihnout rychleNepříjemné věci chodí ve vlnách. Proto jsme se ani nenadáli a druhá vlna EET je tu. S hrůzou jste... arr3EET z pohledu živnostníka: jak jsem vybíral pokladnuV minulém zápisníku jsem vám vysvětlil svůj názor na elektronickou evidenci tržeb, která sama o sobě... arr3LYNX: dvě mouchy jednou ranou – pokladna i plnohodnotný počítačV minulých článcích jsme si průřezově představili několik druhů pokladen. Nejmenší, které... arr3Máte málo místa? Pořiďte si EET pokladnu "vše v jednom"Do malých obchodů, ve kterých šetříte každý centimetr volného místa, se velké pokladní systémy... arr3Kompaktní dotykové pokladny, které vás nezruinujíPokladní systémy pro elektronickou evidenci tržeb mají mnoho podob. Od jednoduchých aplikací do... arr3Umíte pracovat s tabletem? Pořiďte si EET CubeJednodušeji už to nepůjde. Na trhu jsou desítky variant pokladen pro elektronickou evidenci tržeb,... arr3Jak na evidenci tržeb: není účtenka, jako účtenkaOkolo elektronické evidence tržeb panuje mezi obchodníky stále dost obav a nejasností. Ačkoliv se... arr3Nejmenší byznys = nejmenší pokladny? Ne tak docelaUž máte EET pokladnu? Pokud váš byznys spadá do druhé vlny elektronické evidence tržeb, čeká vás... arr3EET v maloobchodě: nejvyšší čas ho řešitOd prvního března čeká povinnost evidovat platby také maloobchodníky a velkoobchodníky. Velké firmy... arr3Co jste nevěděli a báli jste se zeptatZa necelé dva měsíce bude odstartována první etapa Elektronické evidence tržeb (EET). Tentokrát se... arr3Nečekejte už déle, EET na vás čekat nebude!Elektronická evidence tržeb je pojem, který pořádně rozhýbal diskuze lidí i politiků o tom, zda ano... arr3QUORION: Pokladní systémy pro menší podnikatelské subjektyU malých provozoven, obsluhujících desítky až stovky zákazníků denně, jsou k dispozici pokladny... arr3EET není strašák, je to naprostá realita!Projekt EET je rozdělen do čtyř etap, z nichž první začne už 1. prosince tohoto roku. Do startu této... arr3EET CUBE - ideální řešení pro střední a menší provozyPokladní systémy – tablety – EET CUBE používají operační systém Android se softwarovou nadstavbou... arr3Od čajovny až po restauraci – jaký pokladní systém vybrat ?Necelé dva měsíce zbývají do startu první etapy Elektronické evidence tržeb (EET). Na ni naváže hned...

KONTAKTY

Provozovatel webu
eD´system Czech a.s.
Novoveská 1262/95, Ostrava 70900
pokladny(a)edsystem.cz
IČ: 47974516


EET není strašák, je to naprostá realita!

Projekt EET je rozdělen do čtyř etap, z nichž první začne už 1. prosince tohoto roku. Do startu této etapy zbývá 45 dní.

Druhá etapa startuje k 1. březnu roku 2017, zbývá tedy ani ne pět měsíců, necelých sto pracovních dní.


První etapa se týká 60 tisíc pokladničních míst, z nichž – dle údajů Ministerstva financí – je připravena asi polovina, u druhé vlny jde o celkem 300 tisíc subjektů s připraveností kolem 60 %, zbývá proto asi 120 tisíc pokladničních míst. Spočteme-li ještě nerealizovaná místa, ve kterých není instalován hardware ani potřebný software, pak rychlost nasazování techniky vychází:

 

jen pro první etapu zhruba na 600 míst denně,

při stovce pracovních dní vychází rychlost nasazování cca 1500 pokladničních systémů denně pro první a druhou etapu.

 

To však není všechno.

Pro rozjezd EET na pokladničních místech je třeba se registrovat na Finančním úřadu (FÚ). Podnikatelské subjekty využívající datovou schránku mohou registraci provést na Daňovém portálu. Pokud podnikatelský subjekt EET nerozjede k 1. prosinci tohoto roku, hrozí mu správní pokuta ve výši až půl milionu korun. V případě dalších nesrovnalostí může FÚ subjektu zakázat jeho činnost.

 

Pak už rozjezdu nic nebrání?

Vlastně ano, k tomu, aby vše fungovalo, je třeba ještě připojení k internetu, protože při EET probíhá obousměrná komunikace mezi jednotlivými pokladničními místy a servery Ministerstva financí.